WYPOŻYCZAMY SPRZĘT BUDOWLANY

Prowadzisz prace budowlane i potrzebujesz wynająć maszyny, które ułatwią i przyspieszą Twoją pracę?
Nasze maszyny budowlane w tym Ci pomogą.

Jakie korzyści przynosi wynajem maszyn budowlanych?

Wynajem maszyn budowlanych to funkcjonalne rozwiązanie dla małych i średnich przedsięwzięć, gdy konieczność dostępu do urządzeń jest ograniczona w czasie. Największą zaletą wynajmowania maszyn jest minimalizacja kosztów i ograniczenie własnych nakładów inwestycyjnych. W sytuacji, gdy firma potrzebuje czasowego dostępu do danej maszyny – jej zakup może okazać się zupełnie zbyteczny.

Wynajem kontra zakup maszyn
Wynajem, jako alternatywa zakupu urządzenia ma wiele plusów. Wśród najważniejszych na uwagę zasługują:

Ważność przeglądów.
Użytkownik nie musi martwić się o uzyskanie wymaganych licencji czy dokonanie koniecznych rejestracji urządzeń. Nie musi także zajmować się takimi zagadnieniami jak resurs, dziennik konserwacji czy badania odbiorcze i okresowe. Profesjonalna firma wynajmująca posiada wykwalifikowanych konserwatorów maszyn, wykonuje obowiązkowe przeglądy i konserwacje.
Minimalizacja kosztów transportu i obsługi logistycznej.
Firmy, które obsługują klientów oddalonych od siedziby firmy, korzystając z usług wypożyczalni zlokalizowanych bliżej klienta lub realizowanej inwestycji, minimalizują koszty transportu i obsługi logistycznej.

Terminowość realizacji inwestycji.
Maszyny są podstawiane pod wskazany adres według wskazań klienta, a w razie awarii sprzętu możesz liczyć na szybką reakcję wynajmującego, który naprawi maszyny. Autoryzowany mobilny serwis maszyn budowlanych, również telefoniczny, zapewnia wynajmującym bezpieczeństwo dotrzymania terminów realizacji wyznaczonych przedsięwzięć.
Dbałość o środowisko naturalne. W parkach maszynowych większości wypożyczalni przeprowadzane są procesy utylizacji odpadów niebezpiecznych zgodnie z obowiązującymi przepisami. Jedna maszyna w czasie całego cyklu życia urządzenia może być wykorzystywana przez wiele firm i osób, zatem jej wpływ na środowisko naturalne jest zminimalizowany.

Na co zwracać uwagę wynajmując maszyny?
Jeśli zależy nam na wysokiej jakości obsługi, wybierzmy firmę z długoletnim doświadczeniem na rynku. Zwróćmy uwagę, czy posiada ona dostęp do części zamiennych oraz możliwość mobilnego serwisowania oferowanych urządzeń.

Wynajmując maszyny zarówno do prac ziemnych, jak i do prac na wysokości warto zwrócić także uwagę na wybór dostępnych urządzeń oraz to czy pochodzą od renomowanych producentów. Szeroki asortyment maszyn u jednego dostawcy zapewni stabilność w planowaniu prac na każdym etapie ich realizacji.

Podobnie jak podczas zakupu tak i w procesie wynajmu należy upewnić się, że urządzenia spełniają odpowiednie normy bezpieczeństwa do ukierunkowanych według instrukcji użytkowania prac. Warto także sprawdzić, czy firma wynajmująca zapewnia gwarancję. W Partner Maszyny zapewniamy gwarancję dealerską na wszystkie oferowane maszyny.

Najczęściej wynajmowane maszyny do prac na wysokości
Prace wysokościowe to wszystkie roboty wykonywane na powierzchni znajdującej się powyżej 1 metra nad poziomem podłogi lub ziemi, jeżeli powierzchnia ta nie jest wyposażona w stałe konstrukcje zabezpieczające lub pełne ściany o wysokości co najmniej 1,5 metra. Są to wszelkie prace budowlane i inżynierskie, prace związanie z malowaniem, montażem instalacji, przycinaniem drzew, wieszaniem dekoracji zewnętrznych itp.

Do ich wykonania używa się różnego rodzaju podnośników, żurawi, podestów ruchomych czy ładowarek teleskopowych.

Firma Partner Maszyny posiada podnośniki różnego rodzaju do pracy na wysokości od 5,8 do 43 metra. Są to podnośniki spalinowe oraz podesty elektryczne renomowanych marek Genie, Dieci i JLG. Nasza flota jest w stanie zapewnić ciągłość prac wysokościowych związanych ze stawianiem konstrukcji oraz prac na już powstałych obiektach, halach np. do usprawnienia procesów inwentaryzacyjnych. Oprócz podnośników nasza wypożyczalnia oferuje szeroką gamę ładowarek teleskopowych sztywnoramowych i obrotowych.